wzor_03.jpg

• w piątek -pierwszy piątek,
  • w sobotę -pierwsza sobota,

• w niedzielę -
Rozpoczął się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, post i dobre uczynki przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny… Powinniśmy podejmować umartwienie w duchu pobożności i miłości bliźniego.

W piątek Droga Krzyżowa o g. 16.00 (później Msza), a w niedziele Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym o g. 15.30 (później Msza). Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust można zyskać również za odmówienie po komunii przed wizerunkiem Jezusa Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „O dobry i najsłodszy Jezu.”

Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

Różaniec w przyszłą niedzielę będzie prowadzić Róża Czesławy Sroki.

„Bóg zapłać” sprzątającym kościół w ostatnim tygodniu i za złożoną ofiarę. (ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać.)

Do sprzątania kościoła proszę w sobotę na godz. 800 następujące rodziny:

• Wiesław Pustelny,
  • Zdzisław Kobiałka,
  • Krzysztof Szymuś,
  • Łukasz Rusin,
  • Marek Socha,

Dzisiaj składka na seminarium, a przed kościołem do puszek zbiórka na misje.

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej organizuje, jak co roku spotkanie młodych w Niedzielę Palmową. (W ubiegłym roku było w Leżajsku.) W tym roku odbędzie się ono w Brzozowie. Zapraszamy bardzo. Najciekawsze elementy programu są podane na plakacie w gablocie, a szczegóły na stronie internetowej: www.mlodziez.przemyska.pl

We czwartek rozpoczynamy rekolekcje parafialne.

 Zespół Szkół ma rekolekcje do południa, a dorośli parafianie i młodzież rozpoczynają o g. 17.00.

 Podobnie jest w piątek. Spowiedź (zarazem pierwszopiątkowa) dla uczniów szkoły jest w piątek.

Spowiedź dla dorosłych w sobotę od g. 15.00.

 W piątkowy wieczór na g. 20.00 zapraszam szczególnie młodzież ponadgimnazjalną i starszą na Drogę Krzyżową specjalnie dla nich.

Zakończenie rekolekcji dla wszystkich parafian razem z dziećmi i młodzieżą jest w sobotę o 17.00.

  Wyjątek stanowią chorzy, których bardzo zapraszam, aby ich przywieźć wg potrzeby w sobotę na spowiedź o g.8.30. ok. g.9.00 Msza św. z namaszczeniem chorych.

 Rekolekcje są na początku Wielkiego Postu właśnie po to, abyśmy przypomnieli sobie jego znaczenie nie w ostatnich dniach, ale już teraz podjęli trud nawrócenia przed Wielkanocą.

 Szczegółowy program Rekolekcji jest podany przed wejściem, w szkole oraz w internecie.

Wójt Gminy informuje, że Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej będzie wydawał jabłka otrzymane z Banku Żywności w związku z rosyjskim embargiem. Akcja ta odbędzie się na parkingu przy kościele w Giedlarowej w dniu 3 marca od g.12.00. Przypominam o obywatelskim obowiązku: dziś wybory sołtysów w Piskorowicach i w Rzuchowie.

W W zakrystii do odebrania gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło.

• Niedziela; temat numeru: "Żołnierze wyklęci''-1 III Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. W tym roku po raz 5 obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego,o których pamięć miała zaginąć, organizowane są już od 19 lutego. Gorąco polecamy ten art.do przeczytania.
  • Gość; temat nr. ''Dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii osobom rozwiedzionym żyjącym w powtórnych związkach. Ponadto w ''Gościu'' aż 139 krajach chrześcijanie są dyskryminowani, co roku aż 100 tys. wyznawców Chrystusa oddaje swe życie za wiarę. ''Gość''-poleca bezpłatny dodatek z rozważaniami biblijnymi i programem TV.
  • Źródło; temat nr.''Oddali życie dla Chrystusa''- polscy franciszkanie; o Zbigniew Strzałkowski i o.Michał Tomaszek oraz włoski kapłan ks. Alessandro Doroli. W ''Źródle'' znajdziemy również odpowiedź na pytanie; Czy modlitwa wypowiedziana własnymi słowami jest tak samo ważna od standardowej, którą znamy na pamięć?

WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE

9.00 – Msza święta z nauką dla chorych

dla Parafii – dorośli, młodzież i dzieci

15.00 – spowiedź rekolekcyjna

17.00 – Msza Święta z nauką dla wszystkich i zakończenie.

1.

ZAPOWIEDZI

Wszystkim Naszym Parafianom i Gościom

życzymy miłej niedzieli

i obfitych łask Bożych

w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.

1. O, Panie, Tyś moim Pasterzem,

Tak dobrym, że nic mi nie braknie.

Do źródeł wód żywych mnie wiedziesz,

Prostymi ścieżkami prowadzisz.

2. Choć idę przez ciemną dolinę,

Niczego nie muszę się trwożyć,

Bo Pasterz mój zawsze jest przy mnie,

W obronie mej stanąć gotowy.

3. Do stołu swojego zaprasza,

Na oczach mych wrogów to czyni.

Olejkiem mą głowę namaszcza,

A kielich napełnia obficie.

Poprawiony: wtorek, 03 marca 2015 18:38

WAŻNE INFORMACJE