OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email
sobota, 14 stycznia 2012 18:20

24. 05. 2015 –ZESŁANIE  DUCHA  ŚWIĘTEGO

1 1. Dziś można zyskać odpust zupełny za pobożne i publiczne odmówienie Hymnu: O Stworzycielu Duchu przyjdź.

Z  Za tydzień, w niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

K  Kończy się wtedy okres komunii wielkanocnej, do której jest zobowiązany każdy katolik pod karą grzechu.

Zapraszam do uczestnictwa w codziennych majówkach. W dni powszednie po Mszy św., a w niedziele o 15.30, a później Msza.

Tydzień w Kościele:

jutro drugi dzień Świąt: Święto NMP Matki Kościoła –Msza Św. o godz. 9.00 i 18.00  szczególnie zapraszam;

we wtorek  - wsp. św. Filipa Nereusza;

w czwartek  - Święto Jezusa Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana

w piątek  -  wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

w sobotę  - wsp. św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika.

Za tydzień przed sumą Różaniec będzie prowadzić Róża Ireny Nakoniecznej.

Dziękuję osobom, które sprzątały kościół. „Bóg zapłać" za złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła proszę na sobotę o g. 8.00 z następujących rodzin z Rzuchowa;

- Pilczak Maria

- Kokoszka Teresa

- Dudek Bogusława

- Kalemba Stanisław

- Kozak Władysław

Na 600-lecie istnienia Piskorowic ponawiam prośbę, aby odszukać w domach stare zdjęcia, broszury związane z naszą wioską i przynieść do p. Sołtysa albo do Domu Kultury, gdzie będą skopiowane i zwrócone.

Dyrektor Szkoły informuje, że w środę odbędzie się wywiadówka dla rodziców SP o 16, a dla Gim. O 17.00. Szczegóły w gablocie.

Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Leżajsku ogłasza nabór dzieci i młodzieży z autyzmem niepełnosprawnością intelektualną do szkoły podstawowej, gimnazjum i zasadniczej. Szczegóły w gablocie.

Tydzień temu 17 maja w klasztorze OO. Bernardynów odbył się Przegląd Pieśni Maryjnej. Trwał kilka godzin. W Konkursie wzięła udział nasza Schola Parafialna wzmocniona przez flecistki z kl. IV oraz dwóch muzyków: p. Ćwikła i p. Tarasek. Swoim śpiewem mogą konkurować z wieloma zespołami, ale jak to jest wśród artystów, potrzebują uznania i aplauzu. Dlatego w przyszłą niedzielę po Litanii, na zakończenie nabożeństw majowych zaśpiewają kilka utworów maryjnych. Bardzo zapraszam.

W gablocie są umieszczone w porządku alfabetycznym imienne wpłaty na potrzeby parafii.

W miniony czwartek w Leżajsku było nawiedzenie symboli ŚDM przed przyszłorocznym spotkaniem z Ojcem Świętym w Krakowie. Uczestniczyła tam 15-osobowa grupa naszej młodzieży razem z kilkorgiem rodziców. Po majówce i Mszy odbył się koncert Ewangelizacyjny „Wspólnoty Shalom” z Brazylii. Padało obficie, jednak to nie przeszkodziło w modlitwie i dobrej zabawie. Zapraszam już dziś na Koncert „Jednego serca, jednego ducha” w Rzeszowie, od 12 już lat w Boże Ciało.

W następnym tygodniu będzie Uroczystość Bożego Ciała. Z Najśw. Sakramentem pójdziemy w tym roku w kierunku Leżajska. Proszę następujące grupy o przygotowanie ołtarzy:

I. koło Szkoły – gimnazjaliści z kl. III z rodzicami;

II. koło Domu Kultury – uczniowie z kl. VI z rodzicami;

III. koło p. Barbary i Tadeusza Kurasów – Róże Różańcowe z okolicznych domów;

IV. koło p. Władysława Czapli – rodzice z dziećmi pierwszokomunijnymi.

Tam będzie poświęcenie krzyża i zakończenie procesji.

6 W zakrystii są do odebrania gazety: Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny, Mały Gość dla dzieci i Wzrastanie dla młodzieży.

• Niedziela; temat nr.''Niech Zstąpi Duch Twój i Odnowi Oblicze Ziemi Tej Ziemi''- słowa Św. Jana Pawła II. Gdzie szukać i jak spotkać Ducha Świętego?25 maja w kościele katolickim po uroczystości Zesłania Ducha Świętego obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. ''Matczyna aureola''- Bł. Eurozja Fabris Barban- heroiczna matka, mimo biedy wykarmiła i wychowała czternaścioro dzieci.
  • Gość; temat nr.''Walka o pomnik''- trwa walka o pomnik Świętego Jana Pawła II stojący we Francji w mieście Ploermel, jakoby pomnik ten obrażał wyznawców innych religii, gdyż jest ,, ostentacyjny,, -polecamy do zapoznania się z tym artykułem. ''Matka księży''-pani Jadwiga Połomska urodziła trzech synów, którzy wybrali drogę powołania do służenia Panu Bogu. Matka opowiada dobre to były chłopaki. A ja krótko trzymałam. Chyba wyszli na ludzi ?
  • Źródło; temat nr;''Święta od Róż'' - symbolem św. Rity jest róża. Legenda mówi, że piękny kwiat z cierniami został, na jej prośbę, niedługo przed śmiercią, zimą zerwany przez odwiedzającą ją krewną w ogrodzie w jej rodzinnej miejscowości. Św.Jan Paweł II odpowiedział w liście z 1982 r. na pytanie dlaczego św. Rita? a mianowicie ,,nie tyle ze względu na liczne cuda, ile raczej z racji zdumiewającej normalności codziennej egzystencji, którą przeżywała najpierw jako żona i matka, a następnie jako wdowa i mniszka''. Patronka od spraw trudnych i beznadziejnych. Wyprasza u Boga łaski i cuda dla swoich czcicieli.

Serdecznie polecamy wszystkie gazety katolickie wszystkim parafianom.

ZAPOWIEDZI

Wszystkim Naszym Parafianom i Gościom

życzymy miłej niedzieli

i obfitych łask Bożych

w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.

1. O, Panie, Tyś moim Pasterzem,

Tak dobrym, że nic mi nie braknie.

Do źródeł wód żywych mnie wiedziesz,

Prostymi ścieżkami prowadzisz.

2. Choć idę przez ciemną dolinę,

Niczego nie muszę się trwożyć,

Bo Pasterz mój zawsze jest przy mnie,

W obronie mej stanąć gotowy.

3. Do stołu swojego zaprasza,

Na oczach mych wrogów to czyni.

Olejkiem mą głowę namaszcza,

A kielich napełnia obficie.

Poprawiony: niedziela, 24 maja 2015 06:48

WAŻNE INFORMACJE