OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email
sobota, 14 stycznia 2012 18:20

7.02. 2016 – V Niedziela  zwykła

Dzisiejsza składka na potrzeby diecezji.

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, post i dobre uczynki przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny… Powinniśmy podejmować umartwienie w duchu pobożności i miłości bliźniego. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły czyli ilościowy i jakościowy, tzn.:

- wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia;

- a posiłek trzy razy w ciągu dnia obowiązuje od 18 do 60 roku życia.

Jednak zachęcamy rodziców, aby wprowadzali w miarę możliwości także młodsze swoje dzieci do prawdziwego ducha pokuty. Podczas Mszy będzie posypanie głów poświęconym popiołem. Wg tradycji można będzie zabrać popiół dla domowników, którzy nie mogą być obecni w kościele.

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

W piątki Wielkiego Postu będziemy jak zawsze odprawiać Drogę Krzyżową o g. 16.30 (później Msza, również Koronka do Bożego Miłosierdzia), a w niedziele Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym o g. 15.30 (później Msza). Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust można zyskać również za odmówienie po komunii przed wizerunkiem Jezusa Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „O dobry i najsłodszy Jezu.”

Zachęcam, aby w Wielkim Poście podejmować abstynencję w intencji trzeźwości własnej lub bliskich.

Dziękuję tym, którzy sprzątali kościół. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła w sobotę na g. 8.00 proszę z następujących rodzin:

• Andrzej Kowalczyk,
  • Mieczysław Sroka,
  • Ryszard Stasieńko,
  • Stanisław Pucyło,
  • Piotr Szykuła,
  • Stanisław Ochab.
  • Wg tradycji i przepisów liturgicznych w Wielkim Poście nie przyozdabia się ołtarza kwiatami na znak uniżenia się Chrystusa oraz naszej pokuty. (ale ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać).

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Władysława Czapli.

W Domu Kultury można zakupić książkę pt. „600 lat Piskorowic”.

W czwartek po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami uczniów kl. 3 Gim.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Dudek. „Wieczny odpoczynek…”

W zakrystii są do odebrania gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło.

W tym tygodniu art; Niedzieli poleca ''Tu naprawdę odpoczywał''- śladami Jana Pawła II. Zakopane w Jaszczurówce u sióstr urszulanek przez 16 lat każdego roku przyjeżdżał na zimowe urlopy trwające 2 tygodnie - kard. Wojtyła. Skromne łóżko, parawan, dwa dzbanki na wodę i pokój z balkonem z widokiem na tatrzański szczyt. Zadajmy sobie pytanie -''Jaki będzie Wielki Post w Roku Świętym Miłosierdzia''? i ''Czy wielkopostne przeżycia w tym roku będą takie jak zawsze''? Pamiętajmy czas Wielkiego Postu potrwa czterdzieści dni - krzywdy należy naprawić.

Natomiast w ,, Gościu''-'' Proces urzędników za Smoleńsk''. Proces wzbudzi olbrzymie zainteresowanie - 31 marca br. ruszy proces pięciu urzędników cywilnych oskarżonych o niedopełnienie obowiązków przy organizacji tragicznego lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska. W razie skazania będzie to pierwszy przypadek pociągnięcia do odpowiedzialności za katastrofę smoleńską. Temat nr. to ''Poradnik dla grzesznika''.

Tygodnik ,, Źródło''- od 29 stycznia można oglądać film w kinach ''Bernadetta'' - Cud w Lourdes. Wszystkie wydarzenia są prawdziwe, warto go  zobaczyć nie tylko na historię, ale aby zobaczyć, że każdy z nas i ten biedny i bogaty, zarozumiały i skromny może zostać wybrany przez Boga. Odtwórczyni wizjonerki to aktorka - Kati Miran. Czytelniczka żródła zadała pytanie; Często słyszy się, że kogo Pan Bóg miłuje, tego doświadcza cierpieniem. Jak to rozumieć?

Miesięcznik ,,Cuda i Łaski Boże''

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

ZAPOWIEDZI

Wszystkim Naszym Parafianom i Gościom

życzymy miłej niedzieli

i obfitych łask Bożych

w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.

1. O, Panie, Tyś moim Pasterzem,

Tak dobrym, że nic mi nie braknie.

Do źródeł wód żywych mnie wiedziesz,

Prostymi ścieżkami prowadzisz.

2. Choć idę przez ciemną dolinę,

Niczego nie muszę się trwożyć,

Bo Pasterz mój zawsze jest przy mnie,

W obronie mej stanąć gotowy.

3. Do stołu swojego zaprasza,

Na oczach mych wrogów to czyni.

Olejkiem mą głowę namaszcza,

A kielich napełnia obficie.

Poprawiony: niedziela, 07 lutego 2016 13:38

WAŻNE INFORMACJE

Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30

Msze św. w niedziele o godz. 8.00, 11.00

W niedzielę Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym o godz.15.30, później Msza.

PRZYJAZNE LINKI