haslo roku wierze w syna - 05.jpg

sobota, 14 stycznia 2012 18:20

Ogłoszenia parafialne - XXXIV Niedziela zwykła;

23 listopada 2014

Całe ogłoszenia są umieszczone w gablocie.

Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po sumie wystawienie Najśw.Sakramentu i akt poświecenia rodzaju ludzkiego Najśw. Sercu Jezusowemu, za co można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami..

22.11.2014 r. w przeddzień uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, delegacja Akcji Katolickiej z naszej parafii na czele z ks. Asystentem POAK - Mariuszem Kilarem i prezes –Eugenia Dudek, uczestniczyła w pielgrzymce do przemyskiej katedry, aby uczcić patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Uroczystości rozpoczęto w „ROMIE”, gdzie członkowie AK wysłuchali referatu ks. prałata Józefa Niżnika na temat świętości członków Akcji Katolickiej.Następnie prezes DIAK – Danuta Figiela podziękowała osobom odpowiedzialnym za pracę w dekanatach ostatniej kadencji i wręczyła dokumenty powołujące nowych odpowiedzialnych za pracę w dekanatach.abp Józefa Michalika, metropolity przemyskiego, który wygłosił homilię i powołał kolejne dwa parafialne oddziały AK w naszej archidiecezji. Punktem kulminacyjnym pielgrzymki była Msza św. pod przewodnictwem ks.abp Józefa Michalika, metropolity przemyskiego, który wygłosił homilię i powołał kolejne dwa parafialne oddziały AK w naszej archidiecezji.

Dziś o g. 15.30 nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w Wypominkach. W ich intencji odprawiane będą jeszcze Msze św.

TYDZIEŃ W KOŚCIELE

• w poniedziałek - Wsp. św. męczenników koreańskich
  • we wtorek - Wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy
  • w środę -

• w czwartek -
  • w piątek -
  • w sobotę -

• w niedzielę -

Do sprzątania kościoła proszę w sobotę na godz. 800 następujące rodziny:

• Ryszard Sarzyński,
  • Edward Wilkos,
  • Zenon Kucło,
  • Ryszard Piechota,
  • Aleksander Kucło.

Tym, którzy sprzątali ostatnio i złożyli ofiarę na kościół składamy serdeczne Bóg zapłać.

Różaniec w przyszłą niedzielę odmówi Róża Stefanii Pucyło.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować firmie p. Józefa Nakoniecznego za wykonanie chodnika do plebanii od strony tzw. podcieni. Teraz bardzo proszę, aby przychodząc do kancelarii, kierować się do tego właśnie wejścia. Kostka była już położona przed odpustem. Dziękuję również firmie p. Aleksandra Dudka za położenie tynku nad kaplicą pogrzebową. Wymienione Firmy wykonały te prace nieodpłatnie. I niech to będzie poczytane jako ważny wkład przynależności do Parafii i Kościoła. Chciałbym, aby to był dobry impuls dla innych firm (a może też osób prywatnych) do takich społecznych prac przy kościele, a będzie ich jeszcze sporo. Jeszcze raz dziękuję: „Bóg zapłać”!

W zakrystii do odebrania gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość, Cuda i łaski, Źródło. W prasie katolickiej polecamy artykuły:

• Niedziela; temat numeru: "Śpiący olbrzym zaczyna się budzić" - zdaniem coraz większej liczby katolików w Polsce, mamy dziś do czynienia z nieprawdopodobnym atakiem na wartości chrześcijańskie.
  • Gość Niedzielny; temat gościa: "Prawda, misja, kontrakultura" - mowa o książce  pt.: "Katolicyzm ewangeliczny", która jest diagnozą i programem dla Kościoła.
  • Mały Gość - znajdziemy w nim oprócz wielu artykułów lampion roratni. Jest to specjalny lampion na Roraty.
  • Cuda i łaski - w tym miesięczniku zostały poruszone historie osób, które doświadczyły w życiu szczególnego działania łaski Bożej. Możemy także przeczytać o cudach, których dokonuje wiara i ufność w nieskończone Miłosierdzie Boga.
W tym tygodniu katechezy przed bierzmowaniem: wtorek – 1G, środa – 2G, czwartek 3G.

Przyszła niedziela jest początkiem Adwentu – przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Podczas Adwentu bardzo gorąco zapraszam do uczestnictwa w codziennych roratach ku czci Matki Bożej o g. 17.00. W związku z tym zamówiłem większą ilość Małego Gościa za 4 zł z tekturowym lampionem do sklejenia. Tym razem nie będę rozdawał dzieciom obrazków, ale raczej chciałbym, aby dzieci przynosiły Panu Jezusowi prezent. Czy będzie je stać na ten wysiłek? Owszem, pod warunkiem, że Roraty są nie tylko dla dzieci. Czy dorośli będą świadectwem dla młodego pokolenia? Szczegóły w następną niedzielę.

___________________________________________________

Ogromnie zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej.

ZAPOWIEDZI

Wszystkim Naszym Parafianom i Gościom

życzymy miłej niedzieli

i obfitych łask Bożych

w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.

1. O, Panie, Tyś moim Pasterzem,

Tak dobrym, że nic mi nie braknie.

Do źródeł wód żywych mnie wiedziesz,

Prostymi ścieżkami prowadzisz.

2. Choć idę przez ciemną dolinę,

Niczego nie muszę się trwożyć,

Bo Pasterz mój zawsze jest przy mnie,

W obronie mej stanąć gotowy.

3. Do stołu swojego zaprasza,

Na oczach mych wrogów to czyni.

Olejkiem mą głowę namaszcza,

A kielich napełnia obficie.

Poprawiony: sobota, 22 listopada 2014 21:00

WAŻNE INFORMACJE