wzor_03.jpg

OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email
sobota, 14 stycznia 2012 18:20

19.04.2015 – III Niedziela Wielkanocy

1 Dzisiejsza składka przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie za rok.

T  Tydzień w Kościele:

• w czwartek - Uroczystość św. Wojciecha – bpa i męczennika, patrona Polski,
  • w piątek wsp. św. Jerzego,
  • w sobotę święto św. Marka –apostoła.

P  Po Mszy w sobotę tradycyjnie wyruszy procesja błagalna do pól o błogosławieństwo, urodzaj i ustrzeżenie od klęsk i żywiołów.

I Komunia dzieci z kl. II w tym roku będzie 10 maja, a 17 maja rocznica dla kl. III.

Obecny rok jest dla naszej miejscowości niezwykły. Zostało to zauważone w ostatnim czasie. W tym roku Piskorowice obchodzą 600-lecie swojego istnienia. Będzie jeszcze o tym mowa. Na razie jest prośba, aby odszukać w domach stare zdjęcia, broszury związane z naszą wioską i przynieść na plebanię lub do p. Sołtysa bądź do p.Szary w Domu Kultury. Materiały te oczywiście będą skopiowane i zwrócone.

Za tydzień przed sumą Różaniec będzie prowadzić Róża Stefanii Skiby.

Dziękuję tym, którzy wczoraj sprzątali kościół. „Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła w przyszłą sobotę proszę na godzinę 8.00 z następujących Rodzin z Rzuchowa:

• Roman Szegda ,
  • Jan Tkaczyk,
  • Franciszek Hajduczka,
  • Michał Tkaczyk,
  • Zofia Bosak,

Z Po Mszy proszę do zakrystii członków Rady Parafialnej, z którymi nie spotkałem się wczoraj.

6 W zakrystii są do odebrania gazety: Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny, Nasza Arka, oraz dla dzieci Dominik i Mały Gość.

• Niedziela;temat nr.''100 rocznica męczeństwa Ormian'' z Mikayelem Minasyanem - ambasadorem Armenii przy Stolicy Apostolskiej rozmawia W.Rędzioch, który opowiada, że nie można zapomnieć ludobójstwa XX wieku; pamięć ma być o nim przekazywana z pokolenia na pokolenie. Pamięć ma znaczenie nie tylko dla Ormian, ale też dla całej ludzkości, ponieważ takie zbrodnie nie powinny się nigdy powtórzyć.
  • Gość;temat nr.''Nie mieszajcie w genach''-wybitni genetycy zaapelowali; nie zmieniajmy kodu genetycznego ludzi. Nie wolno projektować. Więcej na ten temat w tym artykule. ''Bóg o nas nie zapomni''?- Wstrząsające świadectwa chrześcijan z Kurdystanu prześladowanych przez Państwo Islamskie. Bardzo ciekawy naukowy art. godny polecenia zainteresowanym ''Po co nam kosmos? Po co lądować na Marsie? tutaj znajdziemy odpowiedż.
  • Źródło;temat nr;''Pytania do Świętego''- 1 rocznica kanonizacji Jana Pawła II. Święty Jan Paweł II kierował uwagę słuchaczy na Serce Jezusowe, w którym każdy może się odnależć. Możemy również przeczytać bardzo ciekawe wypowiedzi Ojca Świętego, które kierował do nas. Należy wziąć do serca to, co płynęło z jego serca, by wprowadzać Ewangelię w swoje życie na jego sposób. ''Nicość  gender''-jakie niesie zagrożenia?
  • Mały Gość ;Dodatek dla najmłodszych -plansza na nabożeństwa majowe- Matka Boża z Guadalupe. Każdego roku około 20 mln. pielgrzymów przyjeżdża do Guadalupe bo wiedzą, że Matka Boża ratuje każdego, kto tego chce. Ona nigdy nie zostawia swoich dzieci. Dla sportowców ciekawy wywiad z Marcinem Lewandowskim. Dowiesz się jak wyglądają treningi? co zrobić żeby być dobrym biegaczem? kto daje mu siłę na bieżni ?

ZAPOWIEDZI

Wszystkim Naszym Parafianom i Gościom

życzymy miłej niedzieli

i obfitych łask Bożych

w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.

1. O, Panie, Tyś moim Pasterzem,

Tak dobrym, że nic mi nie braknie.

Do źródeł wód żywych mnie wiedziesz,

Prostymi ścieżkami prowadzisz.

2. Choć idę przez ciemną dolinę,

Niczego nie muszę się trwożyć,

Bo Pasterz mój zawsze jest przy mnie,

W obronie mej stanąć gotowy.

3. Do stołu swojego zaprasza,

Na oczach mych wrogów to czyni.

Olejkiem mą głowę namaszcza,

A kielich napełnia obficie.

Poprawiony: niedziela, 19 kwietnia 2015 20:11

WAŻNE INFORMACJE

Msze św. w Niedziele

o godz. 800, 930,1100

Po południu Mszy nie będzie i taki porządek przez cały kwiecień!

PRZYJAZNE LINKI