wzor_03.jpg

OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email
sobota, 14 stycznia 2012 18:20

5.07.2015 – XIV Niedziela Zwykła

Dzisiejsza składka na seminarium w Przemyślu.

Jutro Msza o g. 18.00. w pozostałe dni tygodnia o g. 7.30.

W okresie wakacyjnym Msze niedzielne tylko o g. 8.00 i 11.00. po południe nie będzie Mszy.

Tydzień w Kościele:

• w poniedziałek - wsp. bł. Marii Ledóchowskiej ;
  • w środę  - wsp. św. Jana z Dukli, kapłana, patrona diecezji;
  • w sobotę  - święto św. Benedykta, zakonnika, patrona Europy;

Dziękuję tym, którzy wczoraj sprzątali kościół. „Bóg zapłać” za kwiaty

i złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła proszę na sobotę o g. 8.00

z następujących rodzin:

• Jan Palikij,
  • Tomasz Szewc,
  • Emilia Skiba,
  • Jan Dziedzic,
  • Józefa Kowalczyk.

Za tydzień przed sumą Różaniec będzie prowadzić Róża Marii Wilman.

Rozpoczynają się obchody 600-lecia Piskorowic. 11 lipca o g. 18.00 w Ośrodku Kultury odbędzie się otwarcie wystawy poświęconej obchodom. Będą śpiewy, muzyka, zdjęcia i eksponaty związane z naszą tradycją. To wszystko w atrakcyjnej kulinarnej otoczce. Główne obchody odbędą się 26 lipca w niedzielę o 13.00: Msza św., odsłonięcie pamiątkowej tablicy, piknik i zabawa taneczna. 9 sierpnia odbędzie się koncert muzyki poważnej w naszym kościele.

Dziś z leżajskiej Fary w grupie bł. Marii Ledóchowskiej wyrusza XXXV Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszam do pielgrzymowania duchowego. Wg możliwości i czasu polega to na słuchaniu relacji radiowych lub internetowych z pielgrzymki, ofiarowaniu Mszy lub wybranych modlitw z programu pielgrzymki albo uczynków pokutnych, postu. Zgłoszenia do grupy duchowych pielgrzymów można dokonać za pośrednictwem internetowego formularza na stronie internetowej www.pielgrzymka.przemyska.pl. Lub telefonicznie. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie. Wiem, że nie wszyscy mają możliwość osobistego zapisu, dlatego zachęcam, aby wpisać się w zakrystii, a ja później wpiszę wg formularza. Codziennie również na Mszy będziemy łączyć się duchowo z pielgrzymami.

Ośrodek Kultury i Biblioteka serdecznie zapraszają na cykl zajęć wakacyjnych „Artystyczne lato”. Cały program jest podany na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej GOK-u.

W zakrystii są do odebrania gazety; Niedziela, Gość, Źródło i dla młodzieży Miłujcie się.

W tym tygodniu art; Niedzieli poleca; ''Powrót na koniec świata''- o papieskiej pielgrzymce do Boliwii, oczekiwaniach z nią związanych i specyfice tamtejszego Kościoła 5-13 lipca 2015 r.:Ekwador, Boliwia, Paragwaj. ''Dziewczynka, która przebaczyła swemu zabójcy''-św. Maria Goretti.''- przeczytamy o świadectwie świętej z Ferriere na szczególną uwagę zasługuje fakt przebaczenia przez nią swemu zabójcy i pragnienie, aby spotkać go pewnego dnia w Raju. Było to świadome przebaczenie swemu zabójcy i najważniejszy powód, dla którego Maria Goretti została kanonizowana. Zmarła 6 lipca 1902 r. mając 11 lat.

Natomiast w ,, Gościu,, polecamy ''Zamrożony wyrok''- przyjęta przez Sejm ustawa o in vitro legalizuje najbardziej skandaliczne praktyki. Można będzie mrozić ludzkie zarodki, a podejrzane o chorobę niszczyć. Z metody in vitro będą mogły korzystać nie tylko małżeństwa, ale i związki nieformalne. Trudno sobie wyobrazić gorsze prawo. ''Między wczesnym a późnym macierzyństwem''- kilka opowieści o realiach wczesnego i późnego  macierzyństwa.

Tygodnik ''Źródło''Droga - prawda - życie ''Wspólnie w stronę piękna'' -rozpoczynają się wakacje to szansa, by spokojnie usiąść w gronie rodzinnym i porozmawiać nad pięknem jakim jest sakrament małżeństwa. To przyjęcie Łaski Pana Boga, łaski pomocnej we wzrastaniu. Małżonkowie zobowiązują się do wzajemnej odpowiedzialności za swoje zbawienie, ale przecież nie tylko szczęście wieczne jest celem małżeństwa w małżeństwie chodzi o wzrastanie, o budowanie piękna. Owocem zaś ducha jest; miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie.

Cuda i Łaski -

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

ZAPOWIEDZI

Wszystkim Naszym Parafianom i Gościom

życzymy miłej niedzieli

i obfitych łask Bożych

w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.

1. O, Panie, Tyś moim Pasterzem,

Tak dobrym, że nic mi nie braknie.

Do źródeł wód żywych mnie wiedziesz,

Prostymi ścieżkami prowadzisz.

2. Choć idę przez ciemną dolinę,

Niczego nie muszę się trwożyć,

Bo Pasterz mój zawsze jest przy mnie,

W obronie mej stanąć gotowy.

3. Do stołu swojego zaprasza,

Na oczach mych wrogów to czyni.

Olejkiem mą głowę namaszcza,

A kielich napełnia obficie.

Poprawiony: niedziela, 05 lipca 2015 10:36

WAŻNE INFORMACJE

Msze św. w okresie wakacyjnym

o godz. 800 i 1100