haslo roku wierze w syna - 05.jpg

sobota, 14 stycznia 2012 18:20

Ogłoszenia parafialne - XXX Niedziela zwykła;

26 października 2014

Całe ogłoszenia są umieszczone w gablocie.

Trwa miesiąc październik. Ponownie zachęcam do uczestnictwa w codziennym różańcu po Mszy wieczornej w tygodniu, a w niedzielę o g. 15.30. Msza po południu  o g. 16.00.

W związku ze zmianą  czasu na zimowy, Msze św. będą odprawiane według nowego czasu.

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła.

TYDZIEŃ W KOŚCIELE

• w poniedziałek -
  • we wtorek - Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  • w środę -

• w czwartek -
  • w piątek -
  • w sobotę -

• w niedzielę -

Do sprzątania kościoła proszę w sobotę na godz. 800 następujące rodziny:

• Jarosław Cierpisz,
  • Franciszek Pucyło,
  • Kazimierz Tkaczyk,
  • Tadeusz Pucyło,
  • Tomasz Stępień.

Tym, którzy sprzątali ostatnio i złożyli ofiarę na kościół składamy serdeczne Bóg zapłać.

W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze o 8.00, 11.00 i 14.00, potem procesja na cmentarz, modlitwa za tam spoczywających, poświecenie grobów.

Od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za zmarłych (darowanie wszystkich kar wiecznych za grzechy). Warunki zyskania odpustu: wyzbycie się przywiązania do grzechów (nawet lekkich), przystąpienie do sakramentu pokuty, przyjęcie komunii, pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego i za zmarłych. W pozostałe dni listopada możemy zyskać odpust cząstkowy pod tymi samymi warunkami nawiedzając cmentarz. Czy chcemy ofiarować zamiast kawałka zapalonej parafiny nasz wysiłek dla zmarłych? Taca w Uroczystość przeznaczona na sprzątanie i koszenie cmentarza przez cały rok. W związku z Uroczystością bardzo proszę o uporządkowanie grobów.

Spowiedź przed Uroczystością i Odpustem w piątek od 14.30 do 16.00. Dla wielu może to wystarczyć za spowiedź pierwszopiątkową. Będą zaproszeni księża. Nie odkładajmy!

W przyszłą niedzielę Dzień Zaduszny. Msze jak w każdą niedzielę.

Różaniec w przyszłą niedzielę odmówi Róża Leokadii Niemczyk. Po sumie zmiana Tajemnic różańcowych.

W poprzednią niedzielę odbyło się liczenie wiernych. Kobiet było 481, mężczyzn 310.

Również w poprzednią niedzielę zbierana była składka na drzwi do kościoła. Zebrano 8,5 tys. Bóg zapłać!

W przyszłym tygodniu odpust parafialny św. Karola Boromeusza. Dziś po każdej Mszy pieśń do św.Karola.

W zakrystii do odebrania gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło, Cuda i Łaski, Nasza Arka. W prasie katolickiej polecamy artykuły:

• Niedziela; temat numeru: "Synod - Rodzina". W numerze m.in. teksty: U źródeł świętości Pawła VI, Sprawa życia i śmierci - spojrzenie na synod poświęcony tematowi  rodziny, który miał miejsce 25 lat wcześniej.
  • Gość Niedzielny; temat gościa: "Raban w kościele" - problem duszpasterstwa osób żyjących poza małżeństwem.
  • Źródło. Podejmowane są ważne sprawy dotyczące życia Kościoła i naszej Ojczyzny zarówno od strony historycznej, jak i spraw bieżących.

We wtorek o 16.00 zbiórka ministrantów.

Przed obrazem Matki Bożej są do wzięcia kartki na wypominki. Imiona proszę wpisywać czytelnie.

___________________________________________________

Ogromnie zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej.

ZAPOWIEDZI

Wszystkim Naszym Parafianom i Gościom

życzymy miłej niedzieli

i obfitych łask Bożych

w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.

1. O, Panie, Tyś moim Pasterzem,

Tak dobrym, że nic mi nie braknie.

Do źródeł wód żywych mnie wiedziesz,

Prostymi ścieżkami prowadzisz.

2. Choć idę przez ciemną dolinę,

Niczego nie muszę się trwożyć,

Bo Pasterz mój zawsze jest przy mnie,

W obronie mej stanąć gotowy.

3. Do stołu swojego zaprasza,

Na oczach mych wrogów to czyni.

Olejkiem mą głowę namaszcza,

A kielich napełnia obficie.

Poprawiony: sobota, 25 października 2014 19:19

WAŻNE INFORMACJE