wzor_03.jpg

OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email
sobota, 14 stycznia 2012 18:20

26.07.2015 – XVII Niedziela Zwykła

Msza św. w tym tygodniu o g. 18.00.

W okresie wakacyjnym Msze niedzielne tylko o g. 8.00 i 11.00.

Dziś wspominamy Rodziców NMP św. Joachima i Annę. Modlimy się za rodziców i ludzi starszych.

W sobotę rozpoczyna się sierpień, miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia wstrzemięźliwości.

Tydzień w Kościele:

• w poniedziałek -
  • w środę  - wsp. św. Marty;
  • w czwartek -
  • w piątek - wsp. św. Ignacego Loyoli, kapłana;
  • w sobotę  - wsp. św. Alfonsa, bpa i DK.

Dziękuję tym, którzy wczoraj sprzątali kościół. „Bóg zapłać” za kwiaty i złożoną ofiarę.
Do sprzątania kościoła proszę na sobotę o g. 8.00 z następujących rodzin:

• Adam Paluch,
  • Jarosław Organiszczak,
  • Józef Kubat,
  • Franciszek Augustyn,
  • Damian Tara.

Za tydzień przed sumą Różaniec będzie prowadzić Róża Mieczysława Nowaka.

W przyszłą niedzielę można zyskać we wszystkich kościołach odpust „Porcjunkuli”.

Również w przyszłą niedzielę 2 sierpnia o g. 6.30 wyruszymy w pieszej pielgrzymce do Matki Bożej Anielskiej w Leżajsku. Jest to tradycyjna pielgrzymka dziękczynna trwająca od 1971r. za dwukrotne nawiedzenie Matki Bożej w Obrazie Jasnogórskim w naszej parafii. Bardzo wszystkich zapraszam do udziału, szczególnie dzieci i młodzież.

Chcę w tym miejscu podziękować bardzo Firmie p. Rafała Ciryta z Leżajska za wielką pracę wykonaną dla naszego kościoła. Jak wiemy zaczęło się to od załatania dziury po odpadniętym tynku na szczycie wieży, a dalej malowanie wieży i całego kościoła, choć nie było planowane, wyniknęło niejako z konieczności.

Chciałbym podziękować panu Adamowi Paluchowi, Andrzejowi Tokarzowi, Józefowi Nakoniecznemu i panu Sołtysowi za zaangażowanie się w prace remontowe kościoła i wypożyczenie rusztowania. ,,Bóg zapłać.''

Dziękuję również Firmie SMB z Sarzyny, którą reprezentuje p. Tomasz Pęcak za przychylne policzenie farby . Dziękuję także p. Krzysztofowi Piganowi, który w tym czasie uzupełnił braki blachy na wieży kościoła. Podziękowanie kieruję też do Rady Sołeckiej na ręce p. Sołtysa oraz p. Wójta, że jeszcze w tych dniach wyłożą środki i podejmą wykończenie parkingu przy kościele.

Będzie to piękny wyraz obchodów sześćsetlecia naszej wioski. I wreszcie dziękuję Wam, drodzy Parafianie. Bez Waszych składek nie byłoby możliwe wykonanie tych prac. Mam nadzieję, że to wszystko będzie przez Was dobrze przyjęte. „Bóg zapłać.”

W zakrystii są do odebrania gazety; Niedziela, Gość, Źródło i dla młodzieży Wzrastanie.

W tym tygodniu art; Niedzieli poleca; ''Papież Franciszek staje się znakiem sprzeciwu''- Franciszek będąc arcybiskupem w Argentynie, bardzo mocno bronił małżeństwa i rodziny,sprzeciwiał się aborcji i eutanazji. Dużo uwagi poświęcał ubogim i wykluczonym. Nie bał się populistycznej władzy, która starała się go  uciszyć. Będąc papieżem Franciszek można powiedzieć, że studzi nadzieję tych, którzy liczyli na poluzowanie doktryny w sprawie homoseksualizmu i in vitro. ''Budzik''- każde wybudzone dziecko jest nagrodą. 2 urodziny kliniki Budzik-kolejni młodzi pacjenci wracają do życia w klinice Budzik prowadzonej przez fundację Ewy Błaszczyk ,,Akogo?''. O sukcesie przedsięwzięcia możemy przeczytać właśnie tutaj.

Natomiast w ,, Gościu,, polecamy ''Kolejna Polska Błogosławiona''- sługa Boża Klara Ludwika Szczęsna. 27 września w krakowskim sanktuarium Jana Pawła II na Białych Morzach odbędzie się beatyfikacja współzałożycielki sercanek [Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego], sługi Bożej Klary Ludwiki Szczęsnej. Proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 1995 r. Dekret o heroiczności jej cnót podpisał w 2012 roku Benedykt XVI, a cud za jej wstawiennictwem zatwierdził w czerwcu tego roku papież Franciszek. Aktu beatyfikacji dokona prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato. ''Co Bóg złączył''- nie można w jednym sakramencie mówić Chrystusowi ,,tak'', a w innym ,,nie''. Ten sam Chrystus jest w Eucharystii i w sakramencie małżeństwa. ''Dlaczego w średniowieczu nikt nie zażywał dopalaczy''- odpowiedź właśnie w tym artykule.

Tygodnik ''Źródło''Czy można modyfikować nabożeństwa zatwierdzone przez kościół? - okazuje się, że można ale są wyjątki, których należy przestrzegać. Liturgia Eucharystyczna, ze względu na swój charakter, podlega w Kościele szczególnej trosce i ochronie. Dlatego celebracja Eucharystii została ściśle określona, także teksty jakie mogą być używane w liturgii. Ważną częścią Liturgii Słowa jest lektura Pisma Świętego. Swoboda czytań, przyznana celebransowi, dotyczy jedynie wyboru czytań na Mszach św. okolicznościowych lub specjalnych, mających na uwadze ,,względy duszpasterskie''. Dyrektorium o Mszach św. z udziałem dzieci proponuje, aby dla umożliwienia lepszego przyswojenia tekstu biblijnego wykorzystać takie elementy, jak; wprowadzenie do czytań, komentarz do czytań, czy odczytanie tekstu z podziałem na role [ jak np. lektura opisu Męki Pańskiej].

Cuda i Łaski;

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

ZAPOWIEDZI

Wszystkim Naszym Parafianom i Gościom

życzymy miłej niedzieli

i obfitych łask Bożych

w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.

1. O, Panie, Tyś moim Pasterzem,

Tak dobrym, że nic mi nie braknie.

Do źródeł wód żywych mnie wiedziesz,

Prostymi ścieżkami prowadzisz.

2. Choć idę przez ciemną dolinę,

Niczego nie muszę się trwożyć,

Bo Pasterz mój zawsze jest przy mnie,

W obronie mej stanąć gotowy.

3. Do stołu swojego zaprasza,

Na oczach mych wrogów to czyni.

Olejkiem mą głowę namaszcza,

A kielich napełnia obficie.

Poprawiony: sobota, 25 lipca 2015 17:43

WAŻNE INFORMACJE

Msze św. w okresie wakacyjnym

o godz. 800 i 1100